2023/9 Enefit Green kasumihoiatus -25%?!

Riigifirma Enefit Green peab andma kasumihoiatuse nagu Ørsted. Maailma suurim avamere tuuleparkide arendaja Ørsted teatas kolmapäeval, et võib näha 16 miljardi Taani krooni (2,1 miljardi euro) väärtuse langust USAs tarneahelaprobleemide, intressimäärade tõusu ja uute maksusoodustuste tõttu.
Riigifirma Enefit Green peab andma kasumihoiatuse nagu Ørsted. Maailma suurim avamere tuuleparkide arendaja Ørsted teatas kolmapäeval, et võib näha 16 miljardi Taani krooni (2,1 miljardi euro) väärtuse langust USAs tarneahelaprobleemide, intressimäärade tõusu ja uute maksusoodustuste tõttu.

Enefit Green peab andma ka kasumihoiatuse!

Postimees: Maailma suurim avamere tuuleparkide arendaja Ørsted (riigifirma) teatas kolmapäeval, et võib näha 16 miljardi Taani krooni (2,1 miljardi euro) väärtuse langust USAs tarneahelaprobleemide, intressimäärade tõusu ja uute maksusoodustuste puudumise tõttu.

https://majandus.postimees.ee/7845050/tuuleenergia-hiiglane-oersted-kaotas-veerandi-vaartusest

Seadus:https://finance.ec.europa.eu/capital-markets-union-and-financial-markets/company-reporting-and-auditing/company-reporting/public-country-country-reporting_et

Hoiatuste põhjuseks on ka Putini sõda energia vastu ja täielik tootmissõltuvus Hiinast. Energiavajadus väheneb majanduskriisi tõttu. Pärast sõda muutub kättesaadavaks väga odav energia. See muudab Venemaa lähedal asuvad tuulepargid tulutuks. Tuulepargid on sõja jaoks vastuvõtlikud Northstream ja droonid näidati. Läänemeri on NATO meri. Piirilähedased tuulikud olid alati keelatud.

Enefit Green teeb koostööd kummifirmadega, et kõiki regulatsioone petta.Liivi Offshore OÜ=EG!?

ERR/2023/8″28. augusi tähtajaks laekus Liivi lahe Liivi 1 ja Liivi 2 aladele meretuulepargi rajamiseks kuus konkureerivat taotlust, koos esialgse taotlusega on seega konkurente seitse, teatas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA).Merealadele esitasid taotluse Liivi Offshore OÜ, Aker Offshore Wind Europe GmbH, Viru Keemia Grupp AS, Sunly Wind OÜ, Edel Offshore Wind OÜ ning ühistaotleja UAB “Ignitis Renewables Projektai 6” ja CI NMF Estonia Sea I HoldCo Coöperatief U.A.

Liivi Offshore OÜ=EnefitGreen!

Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2004/109/EÜ, 15. detsember 2004, läbipaistvuse nõuete ühtlustamise kohta teabele, mis kuulub avaldamisele emitentide kohta, kelle väärtpaberid on lubatud reguleeritud turul kauplemisele, ning millega muudetakse direktiivi 2001/34/EÜ.

Läbipaistvus on üks ELi peamisi põhimõtteid.

Vältida aktsionäride / avalikkuse / börsi ja isegi kodanikuregulatsiooni.

Enefit Green tuuleparke väga ehitada ei taha. Nad müüvad litsentsi välismaale. EG läks börsile tuuleparkide ehitamiseks raha koguma. Nad ei ehita!

Enefit Green Hoax: EE võtab tuuleveskitele mõeldud raha välja!

EE&EG Hoax
EG_Delfi_04_08_2022HOAX: MITTE tuuleveskite IPO, vaid riik/EE. Vaesed investorid!

Kui börsile on tulnud 13 ettevõtet, siis valdav osa raha on seotud ainult ühe IPO-ga ehk Enefit Greeniga. Mullu sügisel rahvaaktsiaks saanud taastuvenergiafirma kaasas 175 miljonit eurot, millest 75 miljonit eurot ei läinud mitte investeeringuteks, vaid emafirmale Eesti Energia, kes müüs maha osa oma osalust. Pärast IPO-kulude maha arvestamist laekus firma kontole 94,5 miljonit eurot.

Haige minna IPO-sse ja võtta välja see, mida tuleks investeerida. EE ei usu EG-sse. Riik on aktsiate ja investeeringutega manipuleerimise taga. EL usub vabade turgude/börside kaitsmisse ja võitleb pettuste vastu: komisjon nõuab tungivalt, et EESTI võtaks üle ELi eeskirjad. Komisjon otsustas saata Eestile märgukirja(INFR(2022)2011),

Non-conformity of Estonian legislation with Directive on the fight against fraud t

Lack of transposition of Directive (EU) 2021/338 amending Directives 2014/65/EU, 2013/36/EU and 2019/878 (Capital Markets
Lack of transposition of Directive (EU) 2021/338 amending Directives 2014/65/EU, 2013/36/EU and 2019/878 (Capital Markets)

Enefit Greeni prospekt ja meie kasutatav ELi seadus.

https://enefitgreen.ee/.resources/green/webresources/assets/pdf/Prospekt_EST.pdf

ALSO: OSA 1. KOKKUVÕTE

Prospekt on avalikustatud vastavalt EL-i määruse 2017/1129/EL nõuetele ning on kättesaadav Finantsinspektsiooni.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex:32017R1129

Here is the EU law that is valid: https://enefitgreen.ee/.resources/green/webresources/assets/pdf/Prospectus_ENG.pdf

Ühendame oma faktid prospekti ja seadustega.

EE/EG kirjutas Eitapjatuulikutele, et nad EI pea järgima EL seadusi ja juhiseid. Tulemuseks on vale hinnang. Meie uus Eesti president loeb EL õigusest. Meie eelmine president kukkus seal läbi ja tal oli tugev seotus (töökohad) tuuleparkide ettevõtetes. EE/EG ignoreeris kõiki küsimusi ja teatas, et see juhend neile ei kehti. Järsku saabub EL tunnustus. Näitame, et kõike ühe suvega ellu viia ei saa.

https://ec.europa.eu/environment/news/commission-issues-guidance-reconciling-wind-energy-developments-and-nature-2020-11-19_en

EE/EG ignoreeris kõiki küsimusi ja teatas, et see juhend neile ei kehti. Järsku saabub EL tunnustus. Näitame, et kõike ühe suvega ellu viia ei saa.according other EU law.

EE/EG kirjutas Eitapjatuulikutele, et nad EI pea järgima EL seadusi ja juhiseid. Tulemuseks on vale hinnang. Meie uus Eesti president loeb EL õigusest. Meie eelmine president kukkus seal läbi ja tal oli tugev seotus (töökohad) tuuleparkide ettevõtetes. EE/EG ignoreeris kõiki küsimusi ja teatas, et see juhend neile ei kehti. Järsku saabub EL tunnustus. Näitame, et kõike ühe suvega ellu viia ei saa.

EG Väärtus 2 miljardit ei ole turutõend. Sama müüdi vaid 0,3 miljardi eest.

The expert predicted that Enefit Green’s value will be at least €2 billion sometime in the future.

Link Vattnenval

Mida sa näed selle sa ka saad.

Läänemeri on veel tühi. Enne müümist peate esmalt ehitama. 

Kus on EE vanade elektrijaamade allahindlused?

Elektrijaamade, autotehaste ja fossiilkütuste varude allahindlused võivad taastuvenergiale üleminekul põhjustada suuri kahjusid, kirjutab WSJ. Muudatused on kulukad ja jäävad raamatutest välja. Varad on luhtunud. Narva sulgemine ei ole täiesti tasuta lisakuludest. Puhastuskulusid ja tegelikke sulgemishetki eiratakse. EE ei tee dekomisjoneerimiseks reserve EE kirjutas meile.

Tuuleparkide tegevuse lõpetamise seaduse eiramine on USA-s muutunud karistatavaks

Ignoring the decommissioning bill on wind farms has become punishable in the USA.

https://www.wsj.com/articles/trillions-in-assets-may-be-left-stranded-as-companies-address-climate-change-11637416980

Põhiline majandusloogika.

Tuuleparke toetavad riik ja EL. See tähendab, et nad vajasid kasumi teenimiseks abi. Tuulepargid ei ole odavad. 7 korda vähem tuult. Jäämered jne. Seetõttu on REAL Baltic green pärit Taanist.

Roheline energia Enefit Green on pärit Taanist.

https://www.energia.ee/en/uudised/avaleht/-/newsv2/2021/04/14/eesti-energia-ja-european-energy-solmisid-baltikumi-suurima-roheenergia-ostulepingu

Eesti energiaettevõte Eesti Energia on sõlminud Taani energiaarendajaga European Energy 3,8 TWh elektri ostulepingu 10 aastaks alates 2023. aastast. Leping tagab taastuvenergia summas, mis moodustab poole Eesti aastasest energiatarbimisest.

 

skeem eng

Miks ehitada, kui ostsite juba vajaliku? Kuna Taani müüb tuuleenergiat Eestile, vajab Taani oma eesmärgi saavutamiseks rohkem tuuleparke.

danmark energy need 1 1024x398https://www.reuters.com/business/energy/denmark-needs-more-wind-solar-hit-emissions-target-lobby-says-2021-09-21/

Kuidas teenida Taani energiat edasi müües suurt kasumit?

Las eestlased maksavad. 😉 AK: Elektrihinnad peaaegu kahekordistusid võrreldes aasta juuliga:

https://news.err.ee/1608307335/ak-electricity-prices-virtually-doubled-on-year-to-july

EE buys Energy for 60 euro for 1 MWh. here are the prices. https://www.nordpoolgroup.com people pay 1,40Euro a KWh plus cable cost.

Now you the Energy price, you can calculate what a 500 MW Green windfarm is worth too. Again, not 2 Billion. Please do some basic school calculations with zero’s. From on KWh to mega, to giga to terra is 9 zero’s. (Link for beginners). Have fun!

The profit 2020 €67.9 million…..they ask 2 miljard. -;)

The wind-park is collateral at SEB Lithuania. Who pays interest if the stock gamble fails!? Buy stock in debt? ERR: https://www.err.ee/1608353025/enefit-green-vottis-tuuleparkide-rajamiseks-130-miljonit-laenu

Selling wind-farms/solar without cables? https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94694099/kas-paikeseenergiaga-on-praegu-lopp-sest-rohkem-seda-vorku-muua-ei-saa

Kliimamuutus tähendab tegelikkuses VÄHEM tuult.

See on prospektis sisalduv teadaolev risk. On vale eeldada ühtlast tuult. Seadus nõuab reservi tegemist ja EG ostjaid teavitamist. EG tean. Ühendkuningriigis asuv elektriettevõte SSE teatas, et tema taastuvvara toodab32% less power than expected

image 1024x340
https://techxplore.com/news/2021-10-europe-exceptionally-future-energy-grid.html https://techxplore.com/news/2021-10-europe-exceptionally-future-energy-grid.html

https://techxplore.com/news/2021-10-europe-exceptionally-future-energy-grid.html

EE teatas nädal enne aktsiate loovutamist, et EE soovib jätkata söel põhineva elektri tootmist.

image 2 1 1024x456
https://www.err.ee/1608378230/sutter-polevkivi-kaevandamine-jatkub-eestis-aastani-2045

Kõrged energiahinnad ja tekitatud tähelepanu põhjustasid kõrge EG aktsiahinna. Kas see pole manipuleerimine?

Selle pettuse mõistmiseks peab kalur ja turism merest lahkuma. Maksud tõstetud. Energiainflatsioon on ainus maks, mis ei vaja parlamendi heakskiitu. Uus roheline on vana punane.

https://www.washingtonpost.com/national-security/2022/09/13/united-states-russia-political-campaign/

https://www.ebs.ee/sundmused/fmrs2022

Green energy is an embarrassment for free market evangelists
Green energy policy is an embarrassment for Estonian free market evangelists.

2023/9:ükski pakkuja tuulepark ei peata rohelisi plaane.

ükski pakkuja tuulepark ei peata rohelisi plaane.

https://www.nytimes.com/2023/09/08/business/no-bidders-in-british-offshore-wind-auction.html

https://www.theguardian.com/environment/2023/sep/08/biggest-clean-energy-disaster-in-years-uk-auction-secures-no-offshore-windfarms?

ükski pakkuja tuulepark ei peata rohelisi plaane. guardian2023_9_8

ohepoore-hoiab-inflatsiooni-kaua-korgel
ohepoore-hoiab-inflatsiooni-kaua-korgel