4000?! Meie küsimus on, et kes tegi või jättis viimase pakkumise tegemata?

LV 1

Meie küsimus on, et kes tegi või jättis viimase pakkumise tegemata? Juurpõhjus asub Leedus ja see, milles oligopoli on kokkuleppinud on EL reeglite vastane tegevus st. max +60% hinnatõusu 🙂 Semi-Monopoli suudab omavahel kokkuleppida, kuidas Häädemeestel sadamaid osta või “erastada” pluss veel üks kummalise käekäiguga isetekkeline sadam keset vana Häädemeeste territooriumit, aga üks on kindel, et ühe sadama omanik on ka Leeduga seotud. Kui teil on nii sügavad isiklikud sidemed, siis miks oligopoli ei tee “sõbrale” kõnet? On ju näha, et Leedul ja Poolal on kaablid olemas ning kogu selle energiamängu juures on sootuks ära unustatud, et kelle käes on võimekus kaableid juhtida. Otsida tonti kusttahes, aga üks on kindel normaalne see olukord pole.
LV/LT=4000…Ei SW/FI?!
LVLVFI

kus me ühendame

SW
Preliminary operation scheme for systems in isolated mode

kus me ühendame

Eestis on võimalik enamikule tarbijaist müüa elektrit 30 euroga

EKRE esimehe Martin Helme sõnul ei ole praegune energiakriis midagi paratamatut, mille vastu ei saaks midagi ette võtta ning tema hinnangul oleks Eestis enamikul tarbijatest võimalik müüa elektrit 30 euroga megavatt-tunnist.
“Ma täiesti kindlalt võin väita, et Eestis on võimalik müüa absoluutsele enamusele tarbijatest – ja ma räägin ka ettevõtjatest – elektrit 30 euroga megavatt,” ütles Helme “Esimeses stuudios” ja lisas, et seda on võimalik teha kiiresti.
“Ma tahan üle rõhutada, et see energiakriis, mis meil on, pole mingi paratamatu asi, see pole midagi ootamatut, mis juhtus, see ei ole midagi vääramatut, mille suhtes me midagi teha ei saa. See on selgelt poliitiliste valikute, otsuste ja regulatiivsete otsuste tagajärjel juhtunud asi. See on üks hiiglaslik rikkuse ümberjagamine, mis praegu meil toimub. Kõigilt inimestelt võetakse suur raha ära ja siis läheb see väikese kamba kätte, kes püherdavad mõnust,” rääkis ta.
https://www.err.ee/1608710137/helme-eestis-on-voimalik-enamikule-tarbijaist-muua-elektrit-30-euroga

postimees korruptioone
https://investor.postimees.ee/7585488/absoluutne-rekord-on-sundinud-eestis-maksab-homme-elekter-4000-eurot

Eesti oligarg hinnaturu korruptsioon Eesti oligarg hinnaturu korruptsioon 2 Eesti oligarg hinnaturu korruptsioon 3
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120052070/totruse-tipp-baltikumi-homne-rekordhind-tostab-latti-koigi-jaoks-veelgi-korgemalepõhjus

Quote"challenging situation BECAUSE capacity is seen declining 38% because of major retirements in Lithuania and stricter EU environmental rules throughout the Baltic region."
 https://www.iea.org/articles/lithuania-electricity-security-policy
&
https://www.tesadernegi.org/the-energy-security-of-the-baltic-states-and-the-tensions-with-russia.html

põhjus 2

https://www.tuuleenergia.online/enefit-green-takes-euries-out/