Arstid ja teadusuuringud kinnitavad: tuulikud tapavad.

haademeeste.com eitapjatuulikutele
Arstid ja teadusuuringud kinnitavad: tuulikud tapavad.

Tipptasemel teadusuuringud näitavad, et tuuleveskite lähedal elamine on tervisele ohtlik. Tuulikute läheduses töötavatel arstidel on rohkem patsiente. Nendele inimestele soovitatakse mujale kolida. Amerstadamis saatsid doktorid Hollandi valitsusele hädaolukorra kirja. RIVM võttis selle teadmiseks. Tegemist on instituudiga, mis tegeleb Hollandis Covidiga.

docters againstCapture

Ka Maailma Terviseorganisatsioon on kuulutanud, et tuuleturbiinide müra on tõsine terviserisk, nüüd on ka sakslaste teadustöö selle teema oma südameasjaks võtnud.

“Tuuleturbiinid võivad südamele liiga teha”, ütleb Saksamaa professor Breitbart James Delingpole

November 2018: Tuuleturbiinid on miljonite lindude ja nahkhiirte tervisele hukatuslikud.

Üks professor Bergenist, Norrast, kirjutas kuulsa uurimusartikli 2020. aasta lõpus, SSRN.COM keskkonnas: Ignacio Herrera Anchustegui University of Bergen, Faculty of Law Date Written: October 29, 2020.

Norraka artikli saab alla laadida ka meie lehelt:

Lae alla

SSRN-id3721147Download

Alpha Ventus Saksamaal, 60MW tuulepark, ehitati 2010. Aastal ja on 56km kaugusel rannikust või siis Suurbritannias olevad Hornsea projektid, mille puhul on arutlusel ka vabatahtlike rahastus, on 38km kaugusel rannikust.

Norras, peagi maailma kõige suuremaks ujuvaks tuulepargiks saav Hywind Tampen (88MW), on rannikust 140km kaugusel.

Eestis saaksid 400-meetrised tuulikud olema 10km kaugusel rannast, ilma igasuguse kompensatsioonita. See artikkel on väga tähtis.

Norra tipp-professor loetles üles kõik tähtsamad tuulepargid ja võrdles neid. Mitte kuskil mujal Euroopa Liidus ei ole tuuleparke planeeritud sel moel nagu praegu Eestis. Samuti ei tohiks tuulikud asetseda merepõhjas, nad peaksid hõljuma vee pinnal. Merepinna vibratsioon tapab mere-elustiku. Ta võrdles kõiki suuri tuuleparke. See, mis praegu Eestis toimub, on kogu Euroopa Liidus erakordne. Tutvuge Euroopa Liidu tuuleparkide kaardiga ja veenduge ise!

Kahju hüvitatakse kogukondadele märkimisväärse summa andmisega, täpsemad detailid on välja toodud selles artiklis. Kolmandik tuulepargi koguväärtusest. Eestis saavad inimesed rattaraja või lasteaia mänguväljaku. Jee! Ükskõik mis see tasu ka ei oleks, inimesed ei aktsepteeri tuulikuid, sest need tapavad. See kompensatsioon selgitab, miks vallajuhtidele meeldivad tuulikud, sest nadvõtavad selle raha oma “projektide” jaoks. Nad müüvad oma kogukonna välismaalastele maha. Eesti Energia müüb kõik oma pargid edasi. Siin tuleks mõista, et kõik need tehingud on korruptiivse maiguga.

Tuulepargid, mis on inimestele lähemal kui 140 km, ei ole Euroopa Liidus enam aktsepteeritud.

Kohalikele kompenseeritakse see parkide osanikeks määramisega. Eesti paraku aga müüs oma mereala väga odavalt.

Jaagupi kalurite sadam on aastateks blokeeritud, et peatada kalurite vastuseis. Tuulikud nõuavad mere erikasutust. Valla turismi hävitab ka ebaseaduslik metsapuude langetamine piki rannikut. On selgelt näha, et antakse panus tööstuse tsooni loomiseks ja inimeste turismi, põllumajanduse ja kalanduse hävitamiseks. Juba aastakümne jooksul on Jaagupi kalasadam liivastunud ebaõnnestunud ELi projekti ja korruptsiooni tõttu. Viimane plaan sadama süvendamiseks peatati valla juhtkonna poolt, kes ajab taga kiiret kasumit, müües mere eksklusiivsed kasutusõigused Eesti Energiale. Rahastus süvendamise jaoks on olemas, kuid vallajuht (Karel Tölp) on oma isiklikel eesmärkidel selle blokeerinud. Karel müüb kõik maha, ilma selle väärtust kontrollimata. Kareli tegevuse põhjuseks on see, et kui pole kalureid ega turiste, siis ei pea neile ka mitte midagi hüvitama. Palun lugege see kava läbi ja toetage kohalikke kalureid nende võitluses oma maa säilitamise nime. Siin on Jaagupi Sadama plaan, mis selgitab ka ELi pettust.

Inimestel ei lubata maad, merd ja metsa müüa. Vaid väike valitsusega seotud huvigrupp saab rikkaks. Kohalikud valitud inimesed lükkavad selles kirjas tuuleveskite plaani tagasi. Peaminister Kaja Kallas 27.04.2021.

Eestis on kaitse all olevad hülged ning kalad planeeringute kaardilt välja jäetud. Nende kaartide koostajaks on firma, mis on Saaremaa tuulepargi osanikuks ning nad on vastutavad ka Rail Baltica eest. Vaadake seda kaarti ja püüdke leida hülgede või kalamaimude asukohti: https://helcom.fi/helcom-publishes-maps-on-fish-habitats/

Miks ainult 6 ELi riiki järgisid lõplike mereala ruumiplaanide esitamise tähtaega?  Teised peavad tagama, et nende plaanid on kooskõlas ja järgima avamere tuule arengut. Ka Eesti kuulub “pahade poiste” sekka, vaadake ise:  https://www.wwf.eu/what_we_do/oceans/?uNewsID=2717941

info@EiTapjaTuulikutele.eu