Avamere tuuleenergia tasuvus 2030. aastal ei ole iseenesestmõistetav.

kaabel

Kasumlikud on ainult integreeritud ärimudelid. Toodetud elekter peab olema sõlmitud PPA soojuslepinguga suurlinnade jaoks või tootma vesinikku. Tugev kinnitamiseks on vaja võreid marsruut turule. Avamere tuule arendajad vähendavad pikaajalise kokkupuute oht hinnakõikumised. Eestis puudub ühendus turu & vesinikutööstusega. Lõpuks peate meie maailmas kasumit teenima. Eesti põhiseadus (artikel 8) nõuab majanduslikult terveid plaane.

Taavi Veskimägi ütles, et ettevõtted on sõlminud kavatsuste protokolli ja soovivad välja selgitada, kas Eesti ja Saksamaa vaheline ühendus oleks tulus.

Eestil on meretuuleparkide arendamiseks planeeritud oluliselt rohkem ressursse (9-kordne riiklik tarbimine 2020), kui meil on vaja enda varustuskindluse tagamiseks. Analüüsid näitavad, kas elektriühendus Saksamaa kui suure tarbimiskeskusega võimaldab meil siinset ekspordipotentsiaali kasvatada ilma Eesti tarbijate raha kulutamata,“ ütles Veskimägi avalduses. Süsteemihaldurid uurivad Baltic WindConnectori nimelise ühenduse tehnilist teostatavust ja tasuvust ning esitavad 10-aastase arengukava.

https://news.err.ee/1608972338/elering-germany-discuss-building-undersea-cable

See aruanne näitab, et nad ei suuda tuuleparke kasumlikuks muuta. Miks tappa turismi ja kalandust. Andke meri välismaalastele ära.

https://www.tno.nl/en/newsroom/2022/11/profitability-offshore-wind-2030-self/

 

Sa ei saa kopeerida ideed ühelt poolt teiselt poolt ELi.

Kõik poliitikud ja loichargid olid nii hõivatud kohalikelt kihelkondadelt maa varastamisega, et unustasid tegeliku kasumi.

Lõpuks peate meie maailmas kasumit teenima.