7.10.22 Häädemeeste volikogu Jaagupi Sadam

aripaev Riigikapitalism.
energiakorruptsioon 13.9.22 Häädemeeste volikogu Isamaa/Jaagupi Sadam.

Juhindudes Häädemeeste vallavalitsuse poolt advokaadibüroole saadetud kirjast, siis vallavalitsus on valmis osaliselt oma süüd tunnistama, mis puudutab Jaagupi sadama konkurssi.

Aga ühiskonnal tervikuna on mille üle juurelda, sest nii kaua kuni ei saada vaba turumajanduse toimimisest aru – toidetakse korruptiooni, oligarhiat, monopolismi jne. Just täpselt nii on meie naaberriik toiminud ja täna näeme elavalt, et milleni see on välja viinud.

Jõudu kaluritele selles õiglases võitluses.

Tsiteerime Äripäeva arvamuskirja (08.10.):
“Vaba äri kõige hullemad vaenlased: Monopol. Korruptsioon. Riigikapitalism. Oligarhid. Loetelu võiks jätkata. Tegemist on ühe ja sama jändriku harudega, kus üks vesivõsu saab tihti alguse teisest. Majanduslik ja poliitiline võim lähevad mädaks sarnase loogika alusel ning vahetavad omavahel pisikuid. Kirjeldatud nähtused on vaba äri vaenlased. Riigi asi on võidelda turumoonutuste ja -tõrgetega, et keskkond pakuks osalistele võrdseid võimalusi, et valitseks aus konkurents. Lõppev nädal tõi mitmeid uudiseid ülevõtmistest, aga ka mõnes valdkonnas ägenevast konkurentsivõitlusest ja korruptsioonikahtlustest. Praegune aeg kujundab turgu kiiresti ümber. Sagenevad pankrotid, ühinemised, ülevõtmised. On väga tähtis, et institutsioonid oleksid sõltumatud ja tegeleksid mitte niivõrd seaduste kirjutamisega, kuivõrd heade (äri)tavade kujundamisega, et keskkonnal oleks isereguleerimise võime. Mõnikord tuleks sekkuda juba eos, et hiljem poleks kuri karjas.”