Uurimistõendid Orgaaniline päikeseenergia saavutab efektiivsuse 25% JA disaini fotokatalüsaatorid kasutavad päikesevalgust süsinikdioksiidi muundamiseks orgaanilisteks kütusteks. kliimaprobleem lahendatud! Euroopa Liit kui päikeseenergiat ei toodeta.
Päike jätab tuuleenergia ja kõik muu varju
The Economist on selge. Majandusliku mõtlemise peamine reporter ja oli majandusteadlaste jaoks koht arvamuste vahetamiseks alates 1843. aastast. De facto juhend juhtidele.
Kui tuuma- ja tuuleenergia kasvab vaevu ning selle osakaal globaalsest elektritoodangust kahaneb, siis The Economisti teatel kasvab päikeseenergia nii kiiresti, et sellest peaks 2030. aastate keskpaigaks saama planeedi suurim elektriallikas. 2040. aastateks – selle järgmise põlvkonna raames – võib see olla maailma suurim mis tahes liiki energiaallikas, edestades fossiilkütuseid, nagu kivisüsi ja nafta.
https://ourworldindata.org/electricity-mix
Solari graafikuväline globaalne kasv Paigaldatud päikeseenergia võimsus kahekordistub iga kolme aasta tagant, mis tähendab, et see on viimase kümne aasta jooksul kümnekordistunud. The Economist ütleb, et järgmine kümnekordne kasv võrdub kogu maailma tuumareaktorite laevastiku korrutamisega kaheksaga, vähema ajaga, kui tavaliselt kulub ühe neist ehitamiseks. Et anda aimu tööstuse seisvast algusest, teatab The Economist, et 2004. aastal kulus maailmal terve aasta, et paigaldada üks gigavatt päikeseenergia võimsust (umbes piisavalt, et toita väikelinna). Sel aastal peaks see juhtuma iga päev.
Energiaeksperdid ei näinud seda tulemas. The Economist sisaldab graafikut, mis näitab, et iga prognoos, mille Rahvusvaheline Energiaagentuur on teinud päikeseenergia kasvu kohta alates 2009. aastast, on olnud vale. See, mis agentuuri sõnul võtab aega 20 aastat, juhtus vaid kuuega. Märgile kõige lähemal olevad prognoosid tegi Greenpeace – “keskkonnakaitsjad, kes olid innukad ja majanduslikult kirjaoskamatud” –, kuid isegi need prognoosid osutusid tegelikult juhtunust armetult lühikeseks.
Ja päikesepatareide maksumus on langenud nii, nagu kulud tavaliselt teevad, kui kujunemisjärgus tehnoloogiad muutuvad peavooluks. The Economist kirjeldab protsessi nii: Kui toodetud kauba kumulatiivne tootmine suureneb, vähenevad kulud. Kui kulud vähenevad, suureneb nõudlus. Kui nõudlus kasvab, suureneb tootmine ja kulud vähenevad veelgi. Tavaliselt ei saa see jätkuda. Varasematel energiaüleminekutel – puidult kivisöele, kivisöelt naftale ja naftalt gaasile – muutus kütuse leidmine üha kallimaks. Kuid päikesepatareide peamine koostisosa (peale energia) on liiv, räni ja klaasi jaoks. See ei kehti mitte ainult Hiinas, kus toodetakse suurem osa maailma päikesepatareidest, vaid ka Indias, kus on vähe energiat, mida on õnnistatud päikese ja liivaga ning kus toodetakse ja paigaldatakse päikesepatareisid tohutu kiirusega.
Solari samm muutus Rahvusvaheline Energiaagentuur on ühtäkki optimistlik. Selle viimane hinnang, mis avaldati jaanuaris, ütleb, et eelmisel aastal toimus taastuvenergias “samm-sammuline muutus”, mis oli tingitud Hiina päikeseenergia kasutuselevõtust. Aastal 2023 paigaldas Hiina sama palju päikeseenergia võimsust kui kogu maailm 2022. aastal. Maailm on graafikus, et paigaldada järgmise viie aasta jooksul rohkem taastuvenergia võimsust kui kunagi varem viimase 100 aasta jooksul, mis agentuuri sõnul ei ole ikka veel piisav, et jõuda 2050. aastaks netonullheiteni. See vajaks taastuvenergia võimsuse kolmekordistumist järgmise viie aasta jooksul, selle asemel et seda rohkem kui kahekordistada.
IEA Energiaagentuur kommenteeritud dokument:
https://prod.iea.org/reports/renewables-2023/executive-summary
Oxfordi ülikooli energiaspetsialist Rupert Way on modelleerinud “kiire ülemineku” stsenaariumi, kus päikeseenergia ja muude uute tehnoloogiate kulud langevad pidevalt nii, nagu nad on olnud, mitte nii, nagu Rahvusvaheline Energiaagentuur ootab. Ta leiab, et aastaks 2060 on päikeseenergia ülekaalukalt maailma suurim energiaallikas, ületades tuule ja saastevaba vesiniku ning jättes tuumaenergiale lõpmatult väikese rolli.
Oxfordi ülikooli Dokument: Empiiriliselt põhjendatud tehnoloogiaprognoosid ja energiasüsteemi ümberkujundamine.
The Economisti huvitab kõige rohkem hind – mitte keskkond. See ütleb, et kui millegi hind muutub madalaks, kasutavad inimesed seda palju-palju rohkem. See on kuulus Jevonsi majanduslik paradoks. Kuna energia muutub tõeliselt suureks ja kõike muud kui vabaks, kasutatakse seda asjade jaoks, mida me täna isegi ette ei kujuta. The Economist ütles, et selle vastu panustamine tähendab panustamist kapitalismi vastu.
UPDATE:
Päike on meie AINUS konkureeriv energiavorm varsti IEA / OxfordU / KU / majandusteadlase tõestuseks. Uurimistõendid Orgaaniline päikeseenergia saavutab efektiivsuse 25% JA disaini fotokatalüsaatorid kasutavad päikesevalgust süsinikdioksiidi muundamiseks orgaanilisteks kütusteks. kliimaprobleem lahendatud!