Tuulepargi ehitamisel on kriitilise tähtsusega korralik infrastruktuur, mis hõlmab sügavaid sadamaid, elektrikaableid, juhtimishooneid ja alajaamu. Viimaste 200 meetri kõrguste tuuleparkide jaoks on vaja 7 meetri sügavuseid sadamaid, mis on tuulepargi lähedal.
Põhjamerel on sadamast tuulepargini 50 km. Hoolduse jaoks säästab kulusid kiire tööaeg “ilmaakna” kasutamiseks. Elektrivõrk on samuti hädavajalik ja võib maksta sama palju kui kogu tuulepark.
Kahjuks puuduvad Eestis süvasadamad ja korralikud elektrivõrgud. Infrastruktuur toetab turbiine ja vähendab tegevuskulusid, mis omakorda pikendab tuulepargi eluiga ja jõudlust. Võrrelge seda laeva ja sadamat Eesti/Balti sadamatega.
See laev on loodud 200+ meetriste tuuleveskite paigutamiseks. Liivi lahte pole nii suure laevaga võimalik siseneda. Uue veskiga on täiesti võimatu sadamast välja sõita ja see kohale panna. Eestis on vaja ühte nädalat ilusa ilmaga. See muudab Eesti tuulepargid elujõuliseks ja põhiseadusevastaseks, sest Eesti põhiseadus(art.8) nõuab elujõulist tegevust. Ka KMH planeeringu majanduslik osa ei olnud piisavalt hea.