Update 14.7.2022 EU tsiviilrahutused

Frans Timmermansi sõnul on vaja lühiajalist naasmist fossiilkütuste juurde, et tõrjuda tsiviilrahutuste ohtu
Frans Timmermansi sõnul on vaja lühiajalist naasmist fossiilkütuste juurde, et tõrjuda tsiviilrahutuste ohtu

Roheinflatsioon

Update 14.7.2022

EU rekord Roheinflatsioon KajaKallas
EU rekord Roheinflatsioon KajaKallas
EU rekord Roheinflatsioon KajaKallas
EU rekord ära tee midagi  Roheinflatsioon Kaja  Kallas 

Intressimäärad on madalamad kui inflatsioon! vaba raha? Inflatsioon on maks. 

Energiaoligarhid lollitavad eestlasi.

Kallas/Eesti_energia Energiaoligarhid lollitavad eestlasi.
Kallas/Eesti_energia Energiaoligarhid lollitavad eestlasi.

2030. aastaks toodame 100% vajaminevast energiast taastuvatest allikatest,  Riina Sikkut

Riina Sikkut
„Taastuvenergeetika puhul on minu hinnangul kõige olulisem kokkulepe, et seame seaduse tasandil järgmise eesmärgi: 2030. aastaks toodame 100% vajaminevast energiast taastuvatest allikatest,“ rääkis ta. Lihtsalt öeldes tähendab see, et Eesti toodab taastuvatest allikatest sama palju energiat kui tarbib. Praegu on energiamajanduse korralduse seaduses sama eesmärk 42%, uue koalitsioon plaan on muuta see 100%-ks.
2030. aastaks toodame 100% vajaminevast energiast taastuvatest allikatest
Riina Sikkut
Ei Riina Sikkut
Ei Riina Sikkut

EU kurtma (number 21)

EU_Kallas kurtma
EU_Kallas kurtma

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12536-Energy-Union-new-reporting-requirements-on-national-energy-climate-plans_en

UPDATE ERR 25.jun.2022  WOW! Kallas saab sellest lõpuks aru. 

Inflatsioon tapab tuuleveski subsideerimise.

Err/Kallas:

Kiire hinnatusu ajal peab riik aitama neid, kellel on raske, aga üleüldine toetuste kasv ja avaliku sektori kulude suurendamine keerab inflatsioonile ainult tuure juurde, ütles Eesti peaminister Kaja Kallas reedel Euroopa Liidu liidrite tippkohtumisel.

Ttuulik töötab ainult dotatsiooniga! 

eitapjatuulikutele!
Kallas:Kiire hinnatõusu ajal peab riik aitama neid, kellel on raske, aga üleüldine toetuste kasv ja avaliku sektori kulude suurendamine keerab inflatsioonile ainult tuure juurde, ütles Eesti peaminister Kaja Kallas reedel Euroopa Liidu liidrite tippkohtumisel.

Sõda lõpetab ohtlike jamade rahastamise! 

& Kadri Simson vastas Kallase kriitikale: Komisjon ei saa riikide eest otsustada, millist energiaallikat kasutada…Euroopa Komisjon ei saa riike sundida tuumaenergia kasutamist pikendama.  Delfi: https://www.delfi.ee/artikkel/120026194/kadri-simson-vastas-kallase-kriitikale-komisjon-ei-saa-riikide-eest-otsustada-millist-energiaallikat-kasutada 

Ei Kadri! …Putin&$ ;-);-)

UPDATE 8.6.2022 www.euronews.com EU/Riigikogu/Häädemeeste Putin&KajaKallas Energia chaos.

Tänase Eesti (rohe)inflatsioon on Eurostati andmetel lühikese aja jooksul 20%-ni tõusnud.

Nii EL/Eesti valitsus/vald võib langeda Häädemeeste vallaga piirneva Liivi lahe merealadele koostatud 20% (eurostati) roheflatsiooni peale.

Laiem eesmärk on nõrgestada Eestit energiaoligarhistliku korruptsiooniga – just nii nagu USA juhtivad ajalehed hoiatavad:

Putin energy crisisCapture

Eesti energiarongid Tartus
Eesti energiarongid/Putin Energy Hiinale Tartus/BloombergNews16.6.22
 Eesti Energia oligarh pooldab Putinit
Eesti Energia oligarh pooldab Putinit.
raamatupidamine Keit Pentus-Rosimannus
Eurostat6.2022:Kallas Inflatioon=20% raamatupidamine
CHAOS_EU parliament 8_06_2022
eitapjatuulikutele.eu 8_06_2022 www.euronews.com

Saage palun aru, et propageerite ebatervet, ebademokraatlikku, ebaökonoomset äri, mis destabiliseerib meie väikest riiki. Nii nagu eelmised valimised kukutasid kohaliku omavalitsuse, kukutavad ka järgmised valimised energiakorruptsiooni 50/50 valitsuse. Vaadake palun kaugemale ette.

UPDATE:Update 20% Roheinflatsioon! 6.2022 Eurostat  Energia 26%!/ Putin&KajaKalas/Utilitas võidab! 

inflatioon 2022

ERR//5.2022

Rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus, on väga mures inflatsiooni pärast ja seostab seda Liivimaa tuuleparkidega.

Kõige enam shokeerivam on asjaolu, et kutsub oma FB postituses ülesse riiklikku planeerimist eirama1. Nüüd me teame, et miks eelmine mereplaneering oli pettus, aga nüüd näeme, et see juhtub jälle!

Selgitame. Planeerimise rikkumine/eiramine/möödaminemine on ELi ja rahvusvaheliste lepingute tõttu võimatu. Euroopa Liit hoiatas Eestit. Keit Pentus-Rosimannus on halb ökonomist, kes loob roheinflatsiooni.

Enefit Greeni raamatupidamist ja aktsiaid ei kontrollita. Piisab Enefit Greeni IPO prospektist ja ELi õigususest, mida kasutame nende puuduse tõendamiseks.

https://enefitgreen.ee/.resources/green/webresources/assets/pdf/Prospekt_EST.pdf

Prospekt on avalikustatud vastavalt EL-i määruse 2017/1129/EL nõuetele ning on kättesaadav finantsinspektsiooni reeglite kohaselt.

Palun tutvuge seadusega: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex:32017R1129

Need kaks ei sobi kokku!

Palun tutvuge Eesti Panga hoiatustega: https://www.eestipank.ee/blogi/eesti-aktsiaturg-vaike-ja-hinnad-voivad-liikuda-kiiresti

Enefit Green ei vasta mitte kunagi planeerimisküsimustele.

Wall Street Journal kirjutab, et elektrijaamade, autotehaste ja fossiilkütuste varude allahindlused võivad taastuvenergiale üleminekul põhjustada suuri kahjusid.
Vanade energiatootmissüsteemide dekomisjoniseerimise jaoks ei ole reserve. Tuuleparkide jaoks reserve pole! Selle asemel on Eesti Energial hoopis hasartmänguluba?!

Roheinflatsioon (ingl.k. greenflatsion)2

Roheinflatsiooni põhjustab fossiilkütuste nappus, mis omakorda on põhjustatud asjaolust, et fossiilsed kütused moodustavad esmastest energiaallikatest 83%.
Tänane olkord ähvardab kogu maailma inflatsiooni lükata üle 5%, kahjustades sellega loomulikku majanduskasvu ning avalikkust hirmutada.
Gaasipuuduse on sageli tekitanud frustratsioon. Venemaa võitlus EL “green deal” valitsusega on põhjustanud meile roheinflatsiooni.

Venemaa kasutab isegi põgenikke selleks, et ülejäänud maailmale selgeks teha, et tema autokraatlik režiim vajab eluspüsimiseks gaasieurosid.

EL vajab baasvõimsust, mis ei töötaks kivisöel, aga oleks usaldusväärsem kui päikese- või tuuleenergia.

Hiina ja India suurendasid söetoodangut, Suurbritannia muutus kõige räpasemaks ja pani elektrijaamad uuesti tööle. Segaste signaalide kaos.

Uued aku-, vesiniku- ja süsiniku kogumise tehnoloogiad võivad lõpuks aidata, aga nad ei ole veel valmis.

Tuulepargid võtavad liiga korrumpeerunud riigiplaneerimise tõttu aastakümneid. Enamikul võrkudel on raskusi taastuvate energiaallikate (nt. päikese- ja tuuleenergia) vahelduva olemusega, mistõttu on vaja usaldusväärsemat baaskoormusvõimsust, mis ei töötaks kivisöel.

Võib ennustada, et maagaas tuleb tagasi ja toimub ülemaailmne tuumaenergiale üleminek, mis ei tekita kasvuhoonegaase. Aastate jooksul, pärast 2011. aasta Fukushima katastroofi, on selle osakaal primaarenergia kasutamises langenud 4%-ni, kuid rohkem riike püüab eeskuju võtta Prantsusmaalt, kus see näitaja on 36%.

Ei ole lihtne olla roheline. Järgmise aasta raskeim osa on avalikkusega aus olla. Kuna energiainvesteeringud peavad kasvama 2%-lt maailma SKTst 5%-le, siis on loogiline, et arved ja maksud peavad tõusma. Avaliku vastureaktsiooni ohjamiseks rakendatakse toetussüsteem vaeste abistamiseks.

Kui energiahinnad jätkavad 2022. aastal hüppelist tõusu, toimuvad protestid nii tänavatel kui ka hääletuskastide juures.

Tõenäosus, et maailm saavutab oma neto-null-eesmärgid, on endiselt väike, kuid võrgukujundus, investeerimisstiimulid ja eelarveplaanid võivad olla paremad. Tohutud probleemid jäävad siiski alles. Sageli ei toimu kohest asendust ning surev fossiilkütuste majandusega riikide eestvedamisel võimendub ka geopoliitiline risk.

https://www.eitapjatuulikutele.eu/ec/
rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus
Madis Müller: suhteliselt kiire hinnatõus jätkub ka tuleval aastal Arvamus Madis Müller, Eesti Panga president ja Euroopa Keskpanga nõukogu liige
EestiPank
https://www.eestipank.ee/et/blogi/eesti-aktsiaturg-vaike-ja-hinnad-voivad-liikuda-kiiresti
wsne
https://www.wsj.com/articles/trillions-in-assets-may-be-left-stranded-as-companies-address-climate-change-11637416980
https://www.eitapjatuulikutele.eu/wind-turbine-blades-cant-be-recycled-so-theyre-piling-up-in-landfills/
POST:Roheinflatsioon! rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus, on VÄGA mures inflatsiooni pärast ja seostab seda Liivimaa tuuleparkidega.Dec 8, 2021

https://www.eitapjatuulikutele.eu/meie-rahandusminister-keit-pentus-rosimannus-on-vaga-mures-inflatsiooni-parast-ja-seostab-seda-liivimaa-tuuleparkidega/

Energiakriis 1972 inflatsioon. Roheinflatsioon katastroof.

inflation3

kümnendi Roheinflatsioon 2021. hüpoteek, laenud 10%+

Roheinflatsioon2/Roheinflatioon 20%!! 5.2021EUROSTAT

rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus
Roheinflatioon 12%!! 12.2021EUROSTAT

Rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus, on VÄGA mures inflatsiooni pärast ja seostab seda Liivimaa tuuleparkidega.

Rahandusminister: https://www.facebook.com/111087996256665/posts/868838327148291/

UPDATE 8.12.2021

rahandusminister-ootab-kiireid-lahendusi-taastuvenergia-arendamisel

Täna on Eesti merealade planeeringule täiendavate ettepanekute tegemise viimane tähtaeg ( EESTI MEREALADPLANEERINGU TÄIENDAMISEKS_08.12.2021_PUHAS SILMAPIIR MTÜ_JAAGUPI SADAM MTÜ.PDF )
Meie rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus, on VÄGA mures inflatsiooni pärast ja seostab seda Liivimaa tuuleparkidega.
Homme (s.o. 09.12.) kutsus Enefit Green Häädemeeste valla juhtkonna “salakoosolekule”.
Inglise keeles on ilus väljend „overtaken by time”. Jah, tuuleparkide mereplaneerimine Eestis on „overtaken by time”.
Selgitame. Alates Teie poolt tühistatud, ebaõnnestunud mereplaneerimisest, käesoleva aasta suvel, ei ole planeeringul mitte midagi parandatud. Isegi uut teadust ei tehta.
Küll aga on tekkinud uus peamine tegur, mida jälgitakse – inflatsioon/THI (CPI). Eilse seisuga on Eesti viimase aasta THI tõusnud +8.8%. Võrdluseks oleks paslik tuua eelmise ja üle-eelmise aasta näitajad1. Ülikõrge näitaja püsib seni, kuni ebaõnnestunud energiapoliitika ja Covidi ohjamisega seotud arved on tasutud.
Nobeli majandusteadlane Milton Friedman selgitas, et inflatsioon on lihtsalt üks varjatud maks. Roheline sõda põhjustas eestlaste jaoks inflatsiooni. Te ärritate inimesi.
Kui meie, Euroopa Liidus, aevastame, siis vaesemad riigid tõeliselt haiged. Roheline sõda põhjustab tõelise sõja. Venemaal ei ole gaasitulu ja seal saabuvad rahutused enne Eestit.
Venemaa teravdab olukorda riigipiiri ääres ning nüüd on energiajulgeolek ülitähtis. Tuulepargid ei suuda energiajulgeolekut õigeks ajaks Eestisse tuua.
Enefit Green-i korruptsioon Häädemeeste vallas viis juba sealse juhtkonna vahetumiseni, aga see on nüüd ka selge vihje valitsuse valimisteks.
Eesti plaanib oma plaanidesse ja jätkuvalt ka Vene kaasomandit, mille kaasomanikuks on meie „riigiplaneerija” Hendrikson ja Ko-ga lähedastes suhetes olev Saare Wind Energy.
Kes vähegi on mereplaneerimise sisusse süübinud, leiab sealt, et see lõplik lahendus on tegelikult hoopis „mustand”. Jääb mulje, et keegi teeb nalja, aga see nali ei ole enam kaugeltki mitte naljakas. Ka ei ole suudetud mitte ühelegi meie poolt esitatud küsimusele vastata. Või kui vastati, siis millistele täpsemalt?
Mingeid uuringuid ei ole tehtud.
Kuna Eesti merealade planeering on endiselt kehtetu, siis tuleb viivitus. Ärge palun hakake oma aega kulutama selle väitele, et Pärnu merealadeplaneering kinnitati juba 2018, samal ajal kui Eesti üleüldine merealade planeering ei ole isegi palju enamatel alustel kehtivaks tunnistatud!
ELi reeglid ja rahvusvahelised lepingud näevad ette, et tegelik otsus tehakse kohtus või välismaal.
Hilinemisega kaasneb, et tuuleparkide jaoks ei ole varsti enam mitte mingeid rahalisi vahendeid (THI). Inimesed mässavad.
Planeerimisel tehti liiga palju vigu. Kõige kurbnaljakam osa on see, et planeerijatel/otsustajatel läks valesti ka kliima käsitlemine. Kliimamuutused võivad meie riigis tähendada ka tuule vähenemist ja üleüldist külmenemist. Prognoosides on tuult 40% vähem ja juba praegu on dramaatiliselt külmem. Jäätunud Läänemerel ei saa tuuleparke ei ehitada ehitada ega ka remontida. Tuulegeneraatori labadel olev jää paneb need seisma. Jää on täpselt nii nagu jää lennukitiival.
Lapsikult ekslikult eeldate kuumasid edelatorme, mis kaasnevad kliima soojenemisega. Unustasite ka, et tuulevarju jääv tuulepark kaotab 50% võimsusest. Ainult kõige läänepoolsemaid (Läti) tuuleparke saab muuta majanduslikult elujõuliseks nagu põhiseaduse art.5 seda ette näeb2. See, et jätate tuuleparkide planeerimisel tuule vahele, on VÄGA SUUR viga.
Need ja paljud teised planeerimisvead muudavad tuulepargid haavatavateks. Midagi rohelist ja kiireloomulisust seal ka ei ole. COP26 võimalused on piiratud ja mingeid selgeid sihte Eestile seal pole. Narva tehas taasavati ja kordame veel, et tuulepargid ei ole kiireloomulised.
Kahjuks blokeerib Teie surnud planeerimine ka Jaagupi sadama ja kalurite poolset merealade alternatiivset kasutamist. See omakorda põhjustab tulude kaotust niigi juba sissetulekut kaotanud inimestele.
Sadam tuleks üle anda kaluri(te)le ning seeläbi kohalikule kogukonnale garanteerida tasakaalustatult juurdepääs Liivi lahe merealale. Praegusele sadamalepingule vastupidiselt, tuleb lubada ja stimuleerida sadama kooskasutust. Sadam
ei tohi kuuluda eksklusiivselt ühele tööstus-kaubandusmonopolile, vaid andma mitmekesised sadamakasutusvõimalused. Eesmärk on meelitada ja toetada kalureid, anda võimalus (väike)ettevõtluse ja tööjõu
arenguks. Püügipiirkonnale lähim juurdepääs on tõhus, ohutu, arendab ausat konkurentsi, garanteerib toiduvarude julgeoleku ning annab madalama süsinikujälje.
Selgituseks: Pärnu lahel on piiratud kalapüük. Kalurite sõnul ei ole tänaseni taastunud valge lihaga kala varud, mille viisid viie aasta tagused süvendustööd. Tuulepark koos Liivi lahe hoovustega tekitaks adru- ja vetikapõlde – liivasaartest rääkimata. Tuulepargid blokeerivad paljusid püügipiirkondi. Lõputu planeerimise ebakindlus takistab kaluritel investeeringuid teha.
See, et Enefit Green peab Häädemeestel “salakoosolekut”, pole tuuleparkide jaoks asjakohane.
Kohus viivitab.
Rahalisi vahendeid pole.
Kõrge inflatsioon jne.
Tähtis on see, et inimesed saavad vihaseks ja 50-50 valitsus tõenäoliselt kukub.
Kas Te saate üldse aru, et kui pole raha, siis selles punktis kõik lõppeb?
Saate ikka aru, et sellised ideelahendused tulevad, minister Keit Pentus-Rosimannuse poolt, rahandusministeerimist?!
https://www.facebook.com/111087996256665/posts/868838327148291/

rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus
https://www.facebook.com/EiTapjaTuulikutele
rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus & eitapjatuulikutele
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus&eitapjatuulikutele.
eenergia
Kaja Kallas oktoobris 2010: „Tuleks alustada Eesti Energia hinnakujunduse ülevaatamisest“https://uueduudised.ee/uudis/eesti/kaja-kallas-oktoobris-2010-tuleks-alustada-eesti-energia-hinnakujunduse-ulevaatamisest/
rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus
Roheinflatioon 20%!! 5.2021EUROSTAT

Jaagupi Sadam Siim Suursild/Häädemeeste  Uutilitas/d Urmas Sõõrumaa Korruptsioon. 2022
ETV 6.22 Jaagupi Sadam Siim Suursild/Häädemeeste Uutilitas/ Urmas Sõõrumaa Korruptsioon. 2022

FB eitapjatuulikutele:

https://www.facebook.com/EiTapjaTuulikutele

EESTI MEREALADPLANEERINGU TÄIENDAMISEKS_08.12.2021_PUHAS SILMAPIIR MTÜ_JAAGUPI SADAM MTÜ.PDF

greenflation FT Capture
Greenflation.“It is the upward cost ” Denied and kept out of the books by pro Green governments.