UPDATE ERR: 21.01.2022: Eesti mereplaneerimise korruptsioon ei toimi!

rahandusminister, Keit Pentus-Rosimannus
Eesti mereplaneerimise korruptsioon ei toimi! ….Juhul kui see päevakorda tuleb, siis me vaatame sellele otsa,” ütles Kaja Kallas

-Majandus- ja taristuministeeriumi asekantsler Timo Tatar ütles-

“Menetlusprotsess on liiga pikk. See võtab aastaid ja aastaid, mis tähendab, et meie arendajad teevad pigem oma parke Soome, Lätti, Leetu, aga mitte Eestisse,” ütles tuuleenergia assotsiatsiooni tegevjuht Terje Talv, ja lisas, et naaberriikides käivad need protsessid märkimisväärselt kiiremini.

Kaheksa aasta jooksul ei ole Eestis ehitatud ühtki suurt maismaatuuleparki. Esimene meretuulepark valmib Eestis eeldatavalt 2028. aastal. Tatari sõnul on menetlused viimase paari aasta jooksul kiirenenud.

“Väga pikalt tõepoolest hoonestusloa taotlused ju seisid ja otsuseid ei tulnud. Alates 2019. aastast on tulnud ridamisi otsuseid, kus riik on andnud rohelise tule hoonestusloa menetluse algatamiseks. Neid on täna käimas lausa viis tükki. Kolm sellist menetlust algatati 2019. aastal, üks selline menetlus Saare Windile algatati 2020 ja möödunud aasta lõpul ka Utilitase hoonestusala menetlus sai rohelise tule,” rääkis Tatar.

“…(tuuleenergia)….Juhul kui see päevakorda tuleb, siis me vaatame sellele otsa,” ütles Kaja Kallas….(ERR21.01.2022)

Jaagupi sadama konkurss on energia korruptsioon. email 20.01.2022.

https://www.eitapjatuulikutele.eu/jaagupi-sadama-konkurss-2022/